FORUM

Opis Programu

    Strona Główna   

Co nowego  w wersji 2.01

Nowa wersja programu wzbogacona jest o nowe zlecenia - ZLECENIA LINIOWE. Zlecenia Liniowe różnią się od zleceń czarterowych tym, że musimy wykonać je kilka razy. W liście zleceń zamiast liczby pasażerów widnieje tabela "Loty", w której odczytamy ile lotów musimy wykonać aby zlecenie zostało zaliczone. Poniższy obrazek przedstawia nam tabele zleceń liniowych.

Przeanalizujmy zlecenie numer 6 Barcelona - Zurich. Start z Barcelony o godzinie 20:30. Aby zlecenie zostało zaliczone musimy wykonać następujące loty

1. Barcelona >>> Zurich

2. Zurich >>> Barcelona

3. Barcelona >>> Zurich

4. Zurich >>> Barcelona

5. Barcelona >>> Zurich

Po wykonaniu tych lotów dostaniemy wynagrodzenie za zlecenie. Po każdym locie będziemy mieli przymusową 4 godzinną przerwę. Plusem tych zleceń jest to, że mamy komplet pasażerów niezależnie od ilości punktów reputacji. 

W oknie stanu zlecenia zamiast ilości pasażerów jak to jest w zleceniach czarterowych, pokaże się ilość liczby lotów do wykonania. Kiedy pasażerowie wsiądą na pokład, napis "Ilość lotów - 5" zapali się na zielono.

Kolejną nową rzeczą w programie jest edytor lotnisk, który znajduje się w zakładce OPCJE. Dzięki niemu będziemy mogli podmienić parametry lotniska występującego w FsCzartel, na które nie latamy na lotnisko, którego nie ma w programie a chcielibyśmy na nie latać.

Edytor nie dodaje nowych lotnisk, podmienia istniejące lotniska zmieniając ich dane. Aby zmienić dane lotniska musimy podać kraj, miasto, kod lotniska, szerokość i długość geograficzną, numer i długość pasa. Wszystkie te dane są dostępne w Flight Simulator.

W programie została dodana funkcja "Zapnij Pasy", którą uruchamiamy klawiszem F11 i funkcja "Zakaz Palenia" którą uruchamiamy klawiszem F12. Po wciśnięciu klawisza F11 usłyszymy sygnał "DING" i prześliczny głos stewardesy, który poinformuje pasażerów o zapięciu bądź odpięciu pasów. W InFoModuł zapalą się odpowiednie kontrolki. Głos stewardesy będzie nas informował o innych wydarzeniach, jakie będą miały miejsce na pokładzie. Aby skonfigurować, które komunikaty chcemy usłyszeć od stewardesy należy wejść w zakładkę OPCJE >>> STEWARDESA.

 

 

fsczartel@o2.pl